KONST / Litografier / Färglitografi 9262396
*
nr 926 2396
Yngve Svedlund
(f. 1925), Sverige
Färglitografi , Yngve Svedlund (f. 1925), Djurgårdsbron, 140/260, motivet: 43x59
Yngve Svedlund, född 1925 i Amots bruk, Gästrikland, svensk grafiker, tecknare, målare och författare.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 november 2014
kl 18:31:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 18:35:46
1
100 kr
19/11 18:39:26
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Yngve Svedlund
Yngve Svedlund, född 1925 i Amots bruk, Gästrikland, svensk grafiker, tecknare, målare och författare.
Läs mer om Yngve Svedlund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurgården djurgårdsbron färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad strandvägen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige yngve svedlund östermalm
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
*
Yngve Svedlund
Yngve Svedlund, född 1925 i Amots bruk, Gästrikland, svensk grafiker, tecknare, målare och författare.
Läs mer om Yngve Svedlund
nr 926 2396
Yngve Svedlund
(f. 1925), Sverige
Färglitografi , Yngve Svedlund (f. 1925), Djurgårdsbron, 140/260, motivet: 43x59
Yngve Svedlund, född 1925 i Amots bruk, Gästrikland, svensk grafiker, tecknare, målare och författare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/11 18:35:46 | 1 | 100 kr |
19/11 18:39:26 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Yngve Svedlund
Yngve Svedlund, född 1925 i Amots bruk, Gästrikland, svensk grafiker, tecknare, mÃ¥lare och författare.Läs mer om Yngve Svedlund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurgården djurgårdsbron färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad strandvägen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige yngve svedlund östermalm
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09